pakujesie poczuj klimat

Jak poczuć klimat miejsca, do którego jedziesz – 5 sposobów

Wybierasz się za granicę? Przeczytałeś już wszystkie przewodniki na temat miejsca, do którego jedziesz? Najlepsze restauracje w mieście już wybrane? Plan miasta przestudiowany? Transport z lotniska zaklepany? Mimo to czujesz niedosyt… Do wyjazdu pozostało jeszcze kilka tygodni, a Ty nie myślisz już o niczym innym, tylko o tym, by wreszcie się tam znaleźć! Jak poczuć klimat miejsca, do którego jedziesz jeszcze przed wyjazdem?

Przez uszy do serca

W internecie można posłuchać niezliczonych rozgłośni radiowych z całego świata. Włącz radio, przez kilka dni posłuchaj zagranicznych audycji, osłuchaj się z językiem. Znasz ten język? Świetnie! To ćwiczenie na pewno pomoże Ci przypomnieć sobie kilka zwrotów i ważnych słówek, które przydadzą się podczas podróży.

Nigdy nie uczyłeś się tego języka i nie masz pojęcia o czym oni mówią? Nie szkodzi! Nawet nie wiedząc, o co chodzi, poznasz melodykę języka, tempo wypowiedzi, sposób w jaki komunikują się ze sobą rodzimi mieszkańcy kraju, do którego jedziesz i, co za tym idzie, dowiesz się więcej o ich temperamencie. A już na miejscu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje odczucia były słuszne.

Ahoj! Wie geht’s? Tutto bene? Oh, fu**!

Czas oczekiwania na upragniony wyjazd warto przeznaczyć na zapamiętanie kilku zwrotów, które pomogą nam dogadać się za granicą. Dziękuję, przepraszam, proszę… To naprawdę się przyda! Warto też zapamiętać kilka brzydkich słów! Nie po to, by za granicą rzucać mięsem, ale by łatwiej i trafniej oceniać emocje naszych rozmówców… 🙂

pakujesie jak poczuć klimat

Uwaga mieszkańcy!

Polub na Facebooku profil miasta, do którego jedziesz. Dzięki temu dowiesz się, co tam się teraz dzieje, czym żyją jego mieszkańcy, w jakich wydarzeniach możesz wziąć udział już po przyjeździe. Pozwoli Ci to znaleźć się w centrum życia tego miejsca, a także dowiedzieć się o ewentualnych strajkach, manifestacjach, problemach z transportem czy klęskach żywiołowych i poczuć klimat miejsca, do którego jedziesz z perspektywy mieszkańca.

Wyż czy niż?

Znajdując się kilkaset kilometrów od miejsca docelowego, ciężko jest zgadnąć, jaka tam jest teraz pogoda. Co za tym idzie, nie wiadomo, jak się spakować! Jeśli nie chcesz dać się zwieść pozorom i upewnić, że tam, gdzie się wybierasz na pewno nie będziesz potrzebować wełnianej czapki czy zestawu kalosze+parasol+peleryna, najlepiej już 1-2 tygodnie przed wyjazdem regularnie sprawdzać aktualną pogodę w danym miejscu.

pakujesie jak poczuc klimat

Podglądanie na ekranie

Najprostszy sposób na to, by oszukać czas i choć na chwilę znaleźć się tam, gdzie będziesz dopiero za kilka długich dni czy tygodni, to: usiąść wygodnie, włączyć kamerkę internetową z miejsca, do którego jedziesz, rozmarzyć się. To  wprawdzie tylko namiastka właściwej podróży, ale na pewno pomoże Ci się jej doczekać! Taka kamerka pomoże Ci też sprawdzić, jaka w danym miejscu jest pogoda, a rzucając okiem na stroje pieszych, stwierdzić, czy puchowa kurtka faktycznie jest tam teraz niezbędna.

Czekając na upragniony wyjazd, zwiedzaj świat z własnego fotela.

Dodaj komentarz