Co przywieźć z wakacji? - ceramika

Co przywieźć z wakacji? – Top 5 pamiątek z podróży

Zastanawiasz się, co przywieźć z wakacji? Fundusze są ograniczone? Wydaje Ci się, że wszystkie pamiątki są wszędzie takie same? To moje Top 5 pamiątek z podróży. Może któryś pomysł wykorzystasz.

Filiżanka i talerz

Czy jest coś piękniejszego od wypicia porannej kawy w filiżance przywiezionej z wakacji? Pewnie tylko same wakacje 🙂 Pięknej, ręcznie wykonanej ceramice nie można jednak odmówić uroku. Tego typu pamiątka jest nie tylko niepowtarzalna i często niedostępna w innych miejscach świata, ale także praktyczna i… nigdy się nie nudzi.

Zapach i smak

Skoro jesteśmy już w kuchni, trudno nie wspomnieć o jednym z najważniejszych jej elementów – jedzeniu! Pamiątki spożywcze to na pewno top pamiątek nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych bliskich. Podobnie jak urocza ceramika, mogą przy prozaicznej czynności spożywania posiłku czy sączenia napoju pomóc nam przywołać smak ostatniej wycieczki.

Decydując się na pamiątki spożywcze, warto wybrać takie, które wystarczą nam na dłużej (np. kawa, herbata, przyprawy…). Nie kurzą się i nie zagracają półek i są ogólnodostępne.

Co przywieźć z wakacji? - kawa
Każda kawa smakuje inaczej

Wakacyjna kronika

Jeśli choć trochę znasz język kraju, który zwiedzasz, udaj się do kiosku z gazetami i wybierz swoja lekturę! Zwyczajny zagraniczny tygodnik czy miesięcznik w Polsce często jest nie do zdobycia lub jest naprawdę drogi, a w kraju, w którym jest wydawany będzie kosztował pewnie przysłowiowe grosze.

Prasa to wspaniała pamiątka, ponieważ dzięki niej nie tylko poznasz ciekawe wyrażenia rodem z codziennego języka, dowiesz się więcej o specyfice kraju, który odwiedziłeś (choćby przeglądając zdjęcia i reklamy), a także posłuży Ci jaki wehikuł czasu – przeglądając taką publikację kilka miesięcy po powrocie, przypomnisz sobie, co wtedy działo się w kraju, który odwiedzałeś.

Co przywieźć z wakacji? - prasa
Włoskie tytuły

Wywołaj emocje

Doceniasz magię zdjęć? Lubisz dreszczyk emocji? Zapomnij o cyfrówkach i zwiedzaj świat z aparatem analogowym! Bo czy jest lepsza i bardziej ekscytująca pamiątka niż własnoręcznie uwieczniona cenna chwila, która już się nie powtórzy? Decydując się na kadry wykonane aparatem analogowym aż do przyjazdu do domu nie wiesz, czy zdjęcie się udało, czy może nie i los daje Ci do zrozumienia, ze powinieneś pojechać tam jeszcze raz.

Jeśli nigdy nie wywołałeś zdjęcia z aparatu cyfrowego czy telefonu i właśnie dotarło do Ciebie, ze tysiące ujęć, które wykonałeś smartfonem gdzieś przepadły, najwyższy czas zaopatrzyć się w tradycyjny aparat i z wakacji przywieźć unikalną i chyba najlepszą z możliwych pamiątkę, dzięki której nadasz swojemu mieszkaniu osobisty charakter.

Co przywieźć z wakacji? - zdjęcia
Od góry: Florencja i Bolonia

Bez znaczka, a w ramce

Jeśli robienie zdjęć nie jest Twoją ulubioną rozrywką, a otrzymane kadry zdecydowanie nie nadają się do oprawienia w ramki i wystawienia na widok publiczny, istnieje świetna i śmiesznie tania alternatywa. Pocztówki! Na stoiskach można znaleźć naprawdę piękne stare zdjęcia czy reprodukcje światowych dzieł, a oprawione w ramki wyglądają naprawdę wspaniale!

Co przywieźć z wakacji? - pocztówki
Od góry: Paryż, Padwa, Bolonia

Ale w ramki można oprawić nie tylko zdjęcia czy pocztówki. Ta Mona Lisa zajadająca spaghetti to zwyczajna ulotka! Kiedyś reklamowała jedną z krakowskich restauracji, a teraz czuwa w kuchni nad jakością przygotowywanych przez nas potraw. 🙂

Co przywieźć z wakacji? - Mona Lisa
Mona Lisa konsumując.

A jakie są Twoje ulubione pamiątki? Może bywasz na lokalnych targach lub w antykwariatach? A może coś kolekcjonujesz?

3 myśli na temat “Co przywieźć z wakacji? – Top 5 pamiątek z podróży

  1. teraz jest szeroki wybór stron, gdzie można zamówić odbitki, ale wg mnie w wielu miejscach są one baaardzo słabej jakości – to już co kto lubi. ja osobiście najbardziej lubię fotoprint.pl – dbają o jakość papieru a cena za sztukę jest niewygórowana.

Dodaj komentarz